הנך נמצא כאן:
More Website Templates at TemplateMonster.com!

פרסי MTV - סרטים וטלוויזיה

שמעתם על "הפופקורן המוזהב" ולא היה לכם מושג על מה מדובר? רוצים לדעת איך בוחרים את המועמדות והמועמדים לטקס פרסי הסרטים והטלוויזיה של MTV? הגעתם למקום הנכון. כל מה שמעניין על הטקס המדובר.

איך ומתי הוא התחיל?

טקס פרסי הסרטים והטלוויזיה של MTV שודר לראשונה ב-1992, המועמדות והמועמדים לפרסים נבחרו על ידי המפיקים של MTV המקורי, כלומר של הערוץ האמריקאי. מצב די דומה להיום, רק שהיום הזוכות והזוכים עצמם נבחרים על ידי צופי הערוץ דרך האפליקציות השונות ואתר האינטרנט של הערוץ.

בפורמט הראשוני שלו, ולמעשה עד 2008, הטקס הוקלט מראש ורק לאחר ימים ספורים שכללו עבודת עריכה מאסיבית שודר ברחבי העולם. הזוכות והזוכים בפרס מקבלים על זכייתם פסלון פופקורן מוזהב, שכפי שניתן להבין משמו מעוצב בצורת דלי פופקורן בדומה לזה שתמצאו בקולנוע, רק בהבדל בודד אחד – ציפוי זהב לכל התחולה שלו.

ה-קטגוריות

פרט נוסף מעניין על הטקס הוא שעד 2017, אז שונה שמו מ-"פרסי הקולנוע של MTV" (תרגום חופשי ל-"("MTV Movie Awards לשם הנוכחי "פרסי הסרטים והטלוויזיה של MTV", היו קטגוריות נפרדות לנשים ולגברים בכל אחד מהפרסים שחולקו. בשנת 2017 כאמור הוחלט להפסיק את ההפרדה המגדרית ונותרו הקטגוריות המאוחדות הבאות:

כמובן; סרט, שחקן, צמד, הגיבור הטוב ונבל השנה. לצידם הנשיקה, הקרב, הרגע המוזיקלי, ההופעה הפורצת וההופעה הקומית הטובים ביותר; הדמות האהובה, הדמות המפוחדת, הקמע וההופעה בלי חולצה הטובה ביותר.

כפי שניתן לראות, קטגוריות בנינוח מעט שונה מאלו של טקס האוסקר. לצידן מוענקים מעת לעת פרסים מיוחדים בארבע קטגוריות, לפחות נכון לעכשיו, והם:

  • פרס פורץ או פורצת הדרך של MTV, אשר הוענק בין השנים 2012 – 2015, בו זכתה בין היתר אמה סטון.
  • פרס "דלי הכסף" למצוינות, הוענק בשנים 2005 ו-2006 לסרטים מועדון ארוחת הבוקר ו-עשה את הדבר הנכון, בהיותם סרטים מהעבר שהשפעתם ומשמעותם אף רבה יותר מאז שיצאו.
  • פרס ההוקרה הדורי של MTV, הוענק בין השנים 2005 – 2018 לאמנים ואמניות שהצליחו להציג גיוון בדמויות ששיחקו וכישרון מדהים במשחק שלהם. הוענק בין היתר לויל סמית' (2016), ג'וני דפ (2012), סנדרה בולוק (2010), טום קרוז (2005) ולאמנים נוספים.
  • פרס מפעל החיים של MTV, הוענק בין 1992 ל-1998, והיווה למעשה פרס שניתן בהומור לדמויות קולנועיות משמעותיות. בין היתר הוענק לגודזילה (1996), ולצ'ובקאה בשנה העוקבת.

לסיכום

פרסי הסרטים והטלוויזיה של MTV הפך לטקס שמגדיר במידה רבה את התרבות האמריקאית וכן את תרבות הפופ העולמית, ניתן ללמוד ממנו המון וכמובן להנות מהאופן הלא שגרתי שבו הוא עובר. אם תרצו לשמוע עליו יותר אנחנו מזמינים אתכם לפנות לייעוץ אצל נשות ואנשי המקצוע, שיידעו לספר לכם את כל הסודות והדברים המעניינים בנוגע לטקס.